ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال دندان یک فناوری نوآورانه است که در زمینه کاشت ایمپلنت‌های دندانی استفاده می‌شود. این فناوری در حوزه دندانپزشکی کمک می‌کند تا در سریع‌ترین زمان، کاشت ایمپلنت را انجام دهید.

ایمپلنت‌های دیجیتال دندان، به عنوان جایگزینی برای دندان‌های طبیعی که از دست رفته یا آسیب دیده‌اند، قرار می‌گیرند. این ایمپلنت‌ها از طریق عمل جراحی در جاهای خالی موجود در استخوان فک قرار می‌گیرند و با استفاده از پیچ‌ها و مهره‌های خاص به استخوان متصل می‌شوند.

ایمپلنت‌های دیجیتال دندان به طور کامل به ساختار دهان و دندان‌های اطراف تطبیق می‌یابند. این فرآیند به دندانپزشک امکان می‌دهد تا ایمپلنت دندان را به طور دقیق به شکل و اندازه دهان و نیازهای فردی بیمار تطبیق دهد.

ایمپلنت‌های دیجیتال دندان به عنوان یک راهکار دائمی و همراه با استحکام بالا برای جایگزین کردن دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. آن‌ها قابلیت تحمل فشارهای بالا را دارند و به شکل و عملکرد طبیعی دندان‌های اصلی نزدیک هستند. همچنین، باعث بهبود ظاهر ظاهری دندان‌ها و افزایش راحتی در مکالمه، خوردن و لبخند زدن را نیز بهمراه دارند. شما می‌توانید برای انجام ایمپلنت دندانی از خدمات دندان پزشکی دکتر قاسمی کمک بگیرید.

ایمپلنت دیجیتال دندان، تحولی نوین در دندانپزشکی مدرن است که با استفاده از فناوری‌های پیشرفته، تجربه‌ای بدون درد و خونریزی را برای بیماران به ارمغان می‌آورد. دکتر سیروس قاسمی و تیم حرفه‌ای ایشان با بهره‌گیری از بهترین کیفیت ایمپلنت‌های خارجی، این خدمات را در شرایط اقساطی ارائه می‌دهند. 

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دیجیتال، با دقتی بی‌نظیر و کمترین میزان تهاجم به بافت‌های دهانی، انجام می‌شود. این روش، با استفاده از تصاویر سه‌بعدی و نرم‌افزارهای تخصصی، امکان طراحی دقیق و سفارشی ایمپلنت را فراهم می‌آورد. 

ایمپلنت دیجیتال دندان یک فناوری پیشرفته در حوزه دندانپزشکی است که برای جایگزینی دندان‌های طبیعی که از بین رفته یا آسیب دیده‌اند استفاده می‌شود. این ایمپلنت‌ها از طریق عمل جراحی در استخوان فک قرار می‌گیرند و به عنوان پایه‌ای برای نصب دندان مصنوعی عمل می‌کنند.

ایمپلنت دیجیتال دندان از قطعه فلزی  تیتانیوم ساخته شده است که به شکل یک پیچ یا مهره طراحی شده است. این پیچ یا مهره به طور دقیق در استخوان فک جایگذاری می‌شود و در طی فرآیند درمان با بافت استخوان اطراف آن ترکیب می‌شود.

به دلیل ویژگی‌های بیولوژیکی تیتانیوم، ایمپلنت با استخوان فک به خوبی تطبیق پیدا می‌کدن و به صورت پایدار در جای خود ثابت می‌ماند؛ اگر شما جزء کسانی هستید که یک یا چندین دندان خود را از دست داده‌اید، روش ایمپلنت برایتان مناسب است. همچنین شما می‌توانید برای مشورت بیشتر، با دندان پزشک خود صحبت کنید.

فیلم ایمپلنت دیجیتال دندان

برای آشنایی بیشتر با فرآیند ایمپلنت دیجیتال، فیلم‌های آموزشی تهیه شده، که گام‌های این روش نوین را به تصویر می‌کشد.

ایمپلنت دیجیتال سوئیسی

 ایمپلنت‌های سوئیسی به خاطر دقت بالا و کیفیت عالی شناخته شده‌اند و در ایمپلنت دیجیتال نیز از این محصولات استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت فوری دندان

مراحل کلی ایمپلنت دیجیتالی

 مراحل ایمپلنت دیجیتال از مشاوره اولیه تا نصب نهایی، با دقت و وسواس خاصی انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که نتیجه نهایی، هم از نظر زیبایی و هم کارایی، بی‌نقص است.  مراحل ایمپلنت دندان دیجیتالی به طور کلی شامل موارد زیر است:

مشاوره اولیه
معاینه جامع
برنامه‌ریزی مجازی و نقشه‌برداری
جراحی ایمپلنت
جوش خوردن پایه ایمپلنت
قالب‌گیری ایمپلنت
ساخت و نصب روکش ایمپلنت

ایمپلنت دیجیتال چقدر زمان می‌برد؟

زمان لازم برای انجام ایمپلنت دیجیتال بسته به شرایط فردی بیمار متفاوت است، اما به طور کلی، این روش سریع‌تر از روش‌های سنتی است.

مزایای ایمپلنت دیجیتال دندان

ایمپلنت دیجیتال دندان، مزایایی متعدد را نسبت به ایمپلنت‌های معمولی در ارائه درمان و بهبود کیفیت زندگی بیماران دارد. ایمپلنت دیجیتال دندان با استفاده از فناوری‌های پیشرفته مانند تصویربرداری سه بعدی و طراحی کامپیوتری، به شکل و اندازه دهان و نیازهای فردی بیمار تطبیق داده می‌شود. این طراحی سفارشی باعث می‌شود که ایمپلنت به طور دقیقی با ساختار و ظاهر دندان‌های طبیعی هماهنگ شود و نتیجه‌ای طبیعی و زیبا به ارمغان آورد.

از دیگر مزایای این روش می‌توان به عملکرد بالای آن اشاره کرد. ایمپلنت دیجیتال دندان، به دندانپزشک امکان می‌دهد عملکرد دندان‌ها را با دقت بالا تنظیم کند. این روش به بیمار این امکان را می‌دهد تا راحت‌تر غذاهای مختلف را بجود یا حتی گاز بزند؛ در نتیجه در خوردن آسان‌تر و بهتر غذا به بیمار کمک می‌کند. 

ایمپلنت دیجیتال دندان به بیماران امکان می‌دهد دوباره به لبخند زیبا و طبیعی خود بازگردند. دندان‌های مصنوعی که به ایمپلنت متصل می‌شوند، بسیار شبیه به دندان‌های طبیعی هستند؛ همچنین این روش باعث بهبود ظاهری دندان‌ها می‌شود که همین امر در افزایش اعتماد به نفس بیماران نقش بسزایی دارد.

ایمپلنت دیجیتال دارای مزایای بی‌شماری است که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دقت بالا:

با استفاده از تصویربرداری سه‌بعدی و مدل‌سازی کامپیوتری، ایمپلنت‌ها با دقت بیشتری طراحی و قرار داده می‌شوند.

درد و خونریزی کمتر:

به دلیل برش‌های حداقلی و عدم نیاز به بخیه، بیماران تجربه درد و خونریزی کمتری دارند.

دوره نقاهت کوتاه‌تر:

روند بهبودی پس از ایمپلنت دیجیتال سریع‌تر است.

ظاهر طبیعی:

ایمپلنت‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که ظاهری مشابه با دندان‌های طبیعی دارند. افزایش اعتماد به نفس: بازگشت عملکرد و ظاهر دندان‌های طبیعی به بیماران کمک می‌کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

کاشت چندین پایه ایمپلنت در یک جلسه:

امکان کاشت همزمان چندین ایمپلنت در یک جلسه وجود دارد، که سرعت مراحل درمان را افزایش می‌دهد.

 این فناوری نوین، با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های دیجیتال، تجربه بهتری برای بیماران فراهم می‌کند و به دندانپزشکان اجازه می‌دهد تا روش‌های درمانی دقیق‌تر و کم تهاجمی‌تری را ارائه دهند.

عوارض ایمپلنت دیجیتال

عوارض احتمالی ایمپلنت دیجیتال بسیار نادر و کمتر از روش‌های سنتی است. عوارض ایمپلنت دیجیتال می‌تواند شامل عفونت در محل کاشت، عقب‌نشینی بافت لثه اطراف ایمپلنت، التهاب سینوس‌ها، عدم ترکیب ایمپلنت با استخوان فک و شل شدن آن‌ها، و بروز درد، سوزن سوزن شدن یا بی‌حسی لثه باشد.

عمر ایمپلنت دیجیتال چند سال است؟

عمر ایمپلنت دیجیتال دندان ممکن است متفاوت باشد و به عوامل مختلفی از جمله کیفیت و نوع ایمپلنت، مراقبت‌های بعد از درمان، سلامت دهان و فک بیمار و عادات بهداشتی شخصی بستگی دارد.

با این حال، اکثر ایمپلنت‌های دیجیتال با رعایت شرایط مناسب و مراقبت‌های بهداشتی مناسب، می‌توانند به مدت طولانی در دهان باقی بمانند؛ برخی ایمپلنت‌های دیجیتال با طراحی و مواد با کیفیت بالا می‌توانند تا 20 سال یا بیشتر همچنان عملکرد خوبی داشته باشند.

عمر ایمپلنت دیجیتال با مراقبت مناسب می‌تواند بسیار طولانی باشد. عمر مفید ایمپلنت دیجیتال به طور کلی بین 20 تا 25 سال است و ممکن است بسته به شرایط استخوانی، برند ایمپلنت و میزان مراقبت، می‌توانند دهه‌ها دوام داشته باشند. ایمپلنت‌های دیجیتال، که از فناوری‌های پیشرفته‌تری استفاده می‌کنند، می‌توانند دقت و دوام بیشتری داشته باشند. این ایمپلنت‌ها با استفاده از تصاویر سه بعدی و روش‌های مدلسازی پیشرفته، قبل از جراحی به دقت بیشتری برای جایگذاری مناسب در دهان بیماران می‌پردازند. همچنین، پس از عمل، مراقبت منظم و پیگیری‌های دوره‌ای با پزشک دندانپزشک برای حفظ وضعیت سلامت ایمپلنت و بافت اطراف ضروری است. این اقدامات کلیدی هستند تا ایمپلنت‌ها به مدت طولانی‌تری دوام داشته باشند و عملکرد بهتری داشته باشند.

قسمتی از مراحل ایمپلنت دیجیتال
تصاویر مراحل انجام ایمپلنت دیجیتال دندان
مشاوره رایگان ایمپلنت دندان در شیراز

لطفا در صورت تماس با مطب ذکر کنید که از طریق سایت تماس گرفته اید

افراد زیر کاندیدای مناسب برای کامپوزیت ونیر هستند

آشنایی با مراحل ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال یکی از بهترین روش‌ها برای کاشت دندان است. قبل از این که شروع به درمان کنید بهتر است که از فرآیند کلی آن خبر داشته باشید. مراحل ایمپلنت کردن ممکن است از هر فردی به فرد دیگر متفاوت باشد؛ در نتیجه برای اطلاع دقیق از نحوه مراحل ایمپلنت دیجیتال بهتر است که با دندان پزشک خود مشورت کنید. در ادامه با این مراحل به خوبی آشنا می‌شوید:

مشاوره و بررسی اولیه:

 در این مرحله، شما با دندانپزشک خود مشاوره می‌کنید. دندانپزشک شما سوابق پزشکی و دندانی شما را بررسی می‌کند و ارزیابی می‌کند که آیا شما برای ایمپلنت دیجیتال دندان مناسب هستید یا خیر.

برنامه‌ریزی و طراحی:

پس از اطمینان از موفق بودن ایمپلنت دیجیتال دندان، دندانپزشک برنامه‌ریزی جامع برای روند درمان شما انجام می‌دهد. این مرحله شامل طراحی و سفارش ایمپلنت و تعیین موقعیت مناسب برای آن در استخوان فک است.

جراحی ایمپلنت:

 در این مرحله، ایمپلنت دیجیتال دندان در استخوان فک قرار می‌گیرد. عمل جراحی توسط یک جراح دندانپزشک انجام می‌شود.

طراحی و ساخت دندان مصنوعی:

 پس از انتخاب ایمپلنت، مرحله بعدی طراحی و ساخت دندان  است. با استفاده از اسکن سه بعدی دهان و طراحی کامپیوتری، دندان مصنوعی متناسب با ساختار دهان و دندان‌های شما ساخته می‌شود. این فرآیند شامل انتخاب رنگ، شکل و سایز دندان‌ها نیز است تا نتیجه طبیعی و زیبا به دست آید.

نصب دندان مصنوعی:

 در این مرحله، دندان‌ها بر روی ایمپلنت نصب می‌شود. اگر مراقبت‌های بعد از درمان را به خوبی انجام دهید، می‌توانید حداقل تا ۲۰ سال از دندان‌ و لبخند زیبای خود لذت ببرید.

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت دیجیتال دندان به طور کلی برای افرادی که یک یا چند دندان را از دست داده‌اند و قصد دارند دندان‌های مصنوعی را به صورت دائمی جایگزین کنند، مناسب است. اما برای بررسی دقیق تر، لازم است توجه کنید که هر فردی ممکن است شرایط خاصی داشته باشد. به طور کلی برخی از افراد ممکن است به دلیل عدم تحمل یا ناکارآمدی پروتزهای معمولی (مانند پروتزهای کامل یا جزئی)، به دنبال راهکاری پایدارتر و راحت‌تر باشند و ایمپلنت دیجیتال می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

همچنین استفاده از ایمپلنت دیجیتال می‌تواند به حفظ استخوان فک کمک کند؛ زیرا ایمپلنت به عنوان یک ساختار جایگزین کامل دندان است و می‌تواند با بافت استخوانی تطبیق پیدا کند تا از ضعیف شدن استخوان جلوگیری کند؛ برای تشخیص دقیق‌تر و تعیین موافقت نهایی، مهم است که با دندانپزشک خود مشاوره کنید و وضعیت شخصی خود را با او بررسی کنید.

یکی از راه های برای حفظ سلامتی استخوان فک به نقل از سایت مریدنت عبارتند از :

قیمت ایمپلنت دیجیتال

هزینه ایمپلنت دیجیتال در شیراز با توجه به کیفیت بالای خدمات ارائه شده، بسیار مقرون ‌به ‌صرفه است. قیمت ایمپلنت دیجیتال بسیار متنوع است و ممکن است بسته به شرایط فرد، نوع ایمپلنت دیجیتال و برند آن متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید: طول عمر کامپوزیت دندان

ایمپلنت دیجیتال در شیراز

 در شیراز، ایمپلنت دیجیتال توسط دکتر سیروس قاسمی با بهترین کیفیت و شرایط مطلوب ارائه می‌شود. دکتر سیروس قاسمی یکی از دندانپزشکان متخصص در زمینه ایمپلنت دیجیتال در شیراز هستند. ایشان خدمات متنوعی از جمله لیفت لثه، کامپوزیت، عصب کشی، طراحی لبخند و فیسینگ، درمان ریشه دندان، درمان دررفتگی فک، درمان آبسه، جرمگیری، جراحی لثه، جراحی دندان نهفته، ترمیم دندان، پروتز دندان ثابت و متحرک، بلیچینگ و ایمپلنت را ارائه می‌دهند. برای ارتباط با دکتر سیروس قاسمی و رزرو نوبت می‌توانید به وبسایت مربوطه مراجعه کنید یا با شماره‌های مطب ایشان تماس بگیرید.

نتیجه گیری

به طور کلی، استفاده از ایمپلنت دیجیتال می‌تواند برای افرادی که یک یا چند دندان را از دست داده‌اند و قصد دارند دندان‌های مصنوعی را به صورت دائمی جایگزین کنند، مناسب باشد. با این حال، تشخیص و تعیین موافقت نهایی برای دریافت ایمپلنت دیجیتال باید توسط یک دندانپزشک انجام شود. بهتر است با دندانپزشک خود مشاوره کنید تا وضعیت شما بررسی شود و بهترین توصیه را دریافت کنید. اگر در شهر شیراز زندگی می‌کنید و به دنبال انجام خدمات کاشت دندان هستید، می‌توانید از دندان پزشکی دکتر قاسمی کمک بگیرید.

مشاوره رایگان کامپوزیت دندان در شیراز

لطفا در صورت تماس با مطب ذکر کنید که از طریق سایت تماس گرفته اید

افراد زیر کاندیدای مناسب برای کامپوزیت ونیر هستند
اینستاگرام واتساپ واتساپ
خانه