دندانپزشکی دیجیتال

طراحی لبخند دیجیتال چیست و چگونه انجام می شوند؟

طراحی لبخند دیجیتال چیست و چگونه انجام می شوند؟

دندانپزشکی دیجیتال هر نوع به کارگیری فناوری‌های دیجیتال برای ساخت محصولات دندانپزشکی است که نقش قابل توجهی در سرعت بخشی به روندهای درمانی و کیفیت آن‌ها دارد و طراحی لبخند دیجیتال یکی از پرطرفدارترین خدمات دندانپزشکی دیجیتال در شیراز است که توسط دکتر سیروس قاسمی انجام میشود است. با استفاده از این تکنولوژی می‌توان پیش از اقدام به اصلاح طرح لبخند، نتیجه پایانی کار را مشاهده کرد و به بیمار نشان داد تا او تصمیم نهایی خود را اتخاذ کند. پس از تصمیم نهایی بیمار می‌توان با انواع روش‌های طراحی لبخند مانند لمینت، بلیچینگ، کامپوزیت و….. ایرادات آن را برطرف ساخت.در این مقاله همه چیز درباره طراحی لبخند دیجیتال را مرور و بررسی خواهیم کرد و مزایای آن را بر خواهیم شمرد. پس اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید با ما همراه باشید.

طراحی لبخند دیجیتال چیست؟

طراحی لبخند به طور کلی مجموعه اقداماتی است که به منظور ایجاد لبخند زیبا صورت می‌پذیرد و برای دستیابی به آن شکل و فرم و رنگ دندان‌ها اصلاح شده و ایرادات و عیوب آن برطرف می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید دندان‌ها تاثیر قابل توجهی در لبخند شما دارند.

پس باید از فرم و شکل مناسبی برخوردار باشند و یا رنگ و سلامت آن‌ها مطلوب به نظر برسد. به همین دلیل طراحی لبخند ضرورت پیدا می‌کند.

در حالت معمول پیش از انجام این فرایندها دندانپزشک سعی می‌کند دندان‌های بیمار را به دقت مورد بررسی قرار دهد و ساختار آن را ارزیابی نماید. از سوی دیگر وضعیت لثه و فک را به دقت بررسی می‌کند تا مشکل اصلی بیمار را تشخیص دهد و روش مناسبی برای درمان در نظر بگیرد.

در طراحی لبخند دیجیتالی برای تشخیص بهتر نواقص و عیوب دندانی از تجهیزات دیجیتالی و نرم‌افزارهای مخصوص این کار استفاده می‌کنند تا به نتایج دقیق‌تری دست یابند.

در واقع طراحی لبخند به صورت دیجیتال را می‌توان یکی از پیشرفته‌ترین و به روزترین روش‌ها به شمار آورد که علاوه بر افزایش کیفیت کار و نتیجه نهایی، کمک می‌کند تا پیش بینی دقیق‌تری نیز صورت پذیرد.

طراحی لبخند دیجیتال کمک می‌کند تا سرعت اجرای عملیات درمان دندان‌ها و یا زیباسازی آن‌ها با سرعت بالاتری اتفاق بیفتد و طول دوره درمان کاهش پیدا کند.

مشاوره رایگان دندان توسط دکتر قاسمی

لطفا در صورت تماس با مطب ذکر کنید که از طریق سایت تماس گرفته اید

دندانپزشکی دکتر سیروس قاسمی

نحوه انجام طراحی لبخند دیجیتال و کاربردهای آن

برای اینکه دندانپزشکان بتوانند لبخندهای دیجیتال را طراحی نمایند چند مرحله را پشت سر هم طی می‌کنند که یکی از مهمترین این گام‌ها عکس برداری از چهره و لبخند بیمار است. تصاویر تهیه شده از بیمار باید از زوایای مختلفی باشند و سپس به دقت مورد ارزیابی قرار بگیرند.

برای بررسی تصاویر نیز استفاده از نرم‌ افزارهای مخصوص این کار ضرورت دارد. دندانپزشک شما پس از تهیه کردن تصاویر سه بعدی و با وضوح بالا از دندان‌ها و پیاده‌سازی فاکتورهای مد نظر شما، عکس را در اختیارتان قرار خواهد داد تا آن را به دقت مشاهده کرده و مورد تایید قرار دهید.

تمامی این مراحل توسط کامپیوتر و نرم‌افزار انجام می‌شوند تا بهترین نتایج را در بر داشته باشند و در تصمیم گیری صحیح به شما کمک کنند.

در حالت معمول برای حل مشکلاتی از قبیل زرد شدن دندان‌ها و یا تغییر رنگ آن‌ها، از بین رفتن دندان و یا افتادن آن، ایجاد فاصله میان دندان‌ها، کجی و نامرتب بودن، شکستگی، کوتاهی دندان و..... از این روش استفاده می‌کنند.

مزایای طراحی لبخند دیجیتال

طراحی لبخندهای دیجیتال مزایای فراوانی به همراه دارد و به همین دلیل از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار شده است. یکی از مهمترین مزایای استفاده از این روش این است که کمک می‌کند تا طراحی لبخند برای بیماران مختلف بر اساس نوع چهره آن‌ها صورت پذیرد و رضایت خاطرشان را به دنبال داشته باشد.

از آنجایی که در این روش امکان مشاهده طرح لبخند بیمار پیش از آغاز درمان وجود دارد و یا دندانپزشک می‌تواند هرگونه تغییر و تحول را قبل از فرایند درمان و بر روی تصاویر اعمال کند، پس نتیجه مطلوب‌تر و قابل قبول‌تری به دنبال خواهد داشت. از سوی دیگر در این روش نیازی به استفاده از تجهیزات خاص دندانپزشکی وجود ندارد.

سوالات متداول:

مهم‌ترین مزیت طراحی لبخند دیجیتال چیست؟

مزایای طراحی لبخند دیجیتال فراوان بوده و به یکی دو مورد ختم نمی‌شود، با این حال مهمترین مزیت این روش را می‌توان امکان مشاهده پیش نمایش لبخند قبل از آغاز فرایندهای درمانی به شمار آورد.

پس از آن بیماران می‌توانند با کمک دندانپزشک رنگ مناسب را برای دندان خود در نظر گرفته و شکل و فرم و ارتفاع مطلوبی را برای آن انتخاب کنند.

افرادی که دارای دندان پوسیده نیستند و یا بیماری لثه ندارند می‌توانند با خیال آسوده از این روش استفاده کنند. در غیر این صورت باید در ابتدا پوسیدگی دندان و یا بیماری لثه برطرف شود.

اگر از جمله افرادی هستید که به عادت دندان قروچه مبتلا هستند و یا به ساییدن و فشردن دندان‌ها بر روی یکدیگر عادت کرده‌اند باید پیش از آغاز عملیات این عادت را برطرف سازید تا لبخندتان طول عمر بالاتری داشته باشد.

پیش از انجام این عملیات باید از سلامت دهان و دندان خود مطمئن شده و مینای دندان مورد نیاز برای سفیدسازی و یا ونیر و… را در اختیار داشته باشید.

استفاده مرتب از دهان شویه، خودداری از خوردن غذاهای سفت، ترک سیگار و دخانیات، استفاده از نخ دندان، مسواک زدن مرتب و….

مشاوره رایگان دندان توسط دکتر قاسمی

لطفا در صورت تماس با مطب ذکر کنید که از طریق سایت تماس گرفته اید

دندانپزشکی دکتر سیروس قاسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *